Kelachay Municipality
سال1398؛ سال رونق تولید
نماینده رودسر و املش در مجلس : هر گونه توسعه و سرمایه گذاری مستلزم طرح آمایش سرزمینی است
۱۳۹۷/۰۲/۱۸

نماینده مردم شهر ستانهای رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی ، اجرای طرح جامع تفضیلی را به عنوان ضرورت مهم در توسعه ذکر و گفت : مادامی که نتوانیم مبحث شناسایی ، آمایش سرزمینی ، استعدادها و در آمدها چه از نظر توسعه و سرمایه گذاری را به خوبی درک کنیم معتقدم هر گونه فعالیت ما در این عرصه ها نتیجه بخش نخواهد بود.


به گزارش روابط عمومی شهرداری کلاچای ، اسداله عباسی روز شنبه در نشست بررسی نیازمندی ها ، مشکلات و ظرفیت های شهر کلاچای که با حضور شهردار و رییس و اعضای شورای اسلامی شهر کلاچای در محل سالن شورای اسلامی این شهر برگزار شد اولویت بندی در روند اجرای برخی طرح های مهم را در این شهر مورد تاکید قرار داد و افزود : در طرح جامع تفضیلی شهر کلاچای در گام نخست شناسایی ، آمایش سرزمینی ، ، استعدادها ، درآمدها چه از نظر توسعه و سرمایه گذاری باید ملاک عمل قرار گیرد در غیر این صورت تلاش ما نتیجه بخش نخواهد بود .


وی از آمادگی همه جانبه برای حمایت و پشتیانی از برنامه ها ی راهبردی شهرداری و شورای شهر کلاچای خبر داد و اظهار کرد : مطمئنا با تعامل و همراهی می توانیم بر مشکلات فایق شویم .


نماینده مردم شهرستان های رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود به موضوع اجرای پروژه تقاطع غیر همسطح در کمربندی کلاچای اشاره و اضافه کرد : ارتباط این پروژه با طرح جامع تفضیلی بسیار مهم است و باید کار مقدماتی را از استان آغاز کنیم و تلاش کنیم با اتخاذ تصمیمات منطقی منافع و مصالح شهرداری هم در آن به خوبی رعایت و لحاظ شود.


عباسی ، خارج شدن برخی اداره های استیجاری در شهر کلاچای را منوط به تهاتری کردن برخی زمین های موجود در اختیار کمیته امداد عنوان و افزود : با عملیاتی شدن این اقدامات سپس می توانیم به دنبال استقلال ادارات گام برداریم.


وی در بخش دیگری از سخنان خود از عزم جدی برای اعطای کمک های بیشتر به شهرداری در قالب اعطای قیر رایگان خبر داد .


نماینده مردم شهرستانهای رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی برخی انتظارات همچون ساخت بیمارستان را در شهر کلاچای منطقی ندانست و گفت : همین که بتوانیم برخی امکانات را در بیمارستان رودسر فراهم کنیم کار بزرگی انجام داده ایم در عین حال ارتقای درمانگاه شهر کلاچای همواره مورد تاکید است.


عباسی در خاتمه سخنان خود مباحثی در خصوص ساماندهی دانشگاه پیام نور کلاچای ، تقویت شبکه های آب ، اختصاص اعتبار مناسب در حوزه پسماند ، طرح بافت فرسوده شهر کلاچای و تداوم پروژه نگین شمال کلاچای تا پلرود ارائه داد.

شهردار کلاچای در این نشست به ارائه گزارشی از وضعیت و نیازهای شهرداری کاشاره و گفت : اعتقاد راسخ دارم شناخت و مشکلات شهرداری برای ما کاری آنچنان سختی نیست و کاملا بر آن اشرافیت دارم.
ابراهیم اثنی عشری ماچیانی افزود : شهرداری را با موجودی دو میلیون و600هزار تومان و با بدهی مصوب و رسمی 6میلیارد تومان تحویل گرفتم که علاوه بر این میزان بدهی ، دو تا سه میلیارد تومان هم مربوط به بدهی هایی می شد که پیشتر در قالب تعهدات ایجاد شده برای شهروندان در قالب اعطای هفت قطعه زمین به پیمانکاران بوده که می گفتند به شهرداری پول داده اند اما شهرداری تعهدات را عملی نکرده است.
وی در ادامه سخنان خود طرح جامع تفضیلی را مستلزم تعیین ، تغییر ، تکلیف املاک و صدور پروانه ذکر و گفت : طرح هادی شهر 20سال بازنگری شده و این شهر 60 سال قدمات دارد و قرار داد طرح جامع تفضیلی یک دهه می گذرد و در حال حاضر شهر کلاچای دارای یک طرح راهبردی نیست.
شهردار کلاچای تصریح کرد : فقدان طرح جامع و تفضیلی مشکلات عظیمی را برای شهروندان ، شهرداری و سرمایه گذاری ایجاد کرده است.
اثنی عشری ادامه داد : برای برون رفت از این وضعیت از اداره کل راه و شهرسازی خواستیم به ما فرصت دهند تا طرحی تهیه کنیم و خوشبختانه طرح بازنگری تهیه کرده ایم.
شهردار کلاچای به اشتباهاتی که پیشتر در خصوص محدوده شهر صورت گرفته بود اشاره و گفت : در روند تهیه طرح جامع و تفضیلی اشتباهات بزرگی متوجه این شهر است به طوری که بطور تقریبی یک سوم مساحت شهر کلاچای که نیم قرن آن بر اساس طرح هادی گذشته است که با احداث کمر بندی یک سوم املاکی که به سمت شهر بوده از شهر جدا شده است و معتقدم مطالبات مردم باید در آن گنجانده شود.


به گفته وی ، در اصلاح طرح جامع تفضیلی بخشی از مشکلات حل می شود و از نماینده محترم می خواهیم اگر امکان لازم وجود دارد در این زمینه بر طرف کنند.
وی ضرورت اعطای قیر رایگان برای توسعه شهر را در حوزه زیر ساخت ها مورد تاکید قرار داد و گفت : از نماینده انتظار داریم این مهم را تامین و بر آورده کنند.
شهردار کلاچای در بخش دیگری از سخنان خود به اجرای برنامه های توسعه محور در شهر کلاچای اشاره و افزود : طرح توسعه گردشگری یکی از این ظرفیت ها ست و معتقدم امکان سنجی خوبی برای سرمایه گذاری در این شهر ساحلی وجود دارد همه این ها منوط به تهیه طرح جامع تفضیلی است و بدون ارائه طرح امکان سرمایه گذاری پرداخت و پاسخ مطالبات مردم وجود ندارد.


اثنی عشری به موضوع زباله و نگرانی ها در این حوزه اشاره و بیان کرد : شهرهای ساحلی برای دفن زباله مشکلات جدی دارند و دیگر اینکه برای زباله برگشتی چه کاری باید کرد .


وی ادامه داد : اعتباراتی که برای پسماند استان اختصاص پیدا می کرد قبل از سال 93 بوده و هیچ اعتباری پس از آن تزریق نشده که تخصیص این اعتبار می تواند بخشی از مشکلات را حل کند.


شهردار کلاچای از گمانه زنی ها برای حذف ردیف سوخت شهرداری ها ابراز نگرانی کرد و گفت : انتظار داریم حذف ردیف سوخت صورت نگیرد .
اثنی عشری با بیان اینکه در آمد عمومی شهرداری امکان انجام کارهای عمرانی را با چالش مواجه کرده اضافه کرد : انتظار داریم برای بخشی از کارهای عمرانی قیر لازم به شهرداری اعطا شود که این می تواند کمک زیادی به ما در روند توسعه زیر ساخت ها داشته باشد.

رییس شورای اسلامی شهر کلاچای هم گفت : مطمئنا برگزاری چنین نشست هایی می تواند خروجی قابل قبولی برای توسعه شهر داشته باشد و شکی در آن نیست.
محمد پورحسین با اشاره به اینکه شورای شهر زبان گویای مردم است به برخی از خواسته ها و مطالبات به حق مردم در توسعه همه جانبه کلاچای در ابعاد و اشکال مختلف آن اشاره و مهم ترین آنها را راه اندازی شعبه دادگستری ، ساماندهی و بهبود وضعیت آب آشامیدنی ، استقلال ادارات ، ساماندهی زباله ، تجهیز درمانگاه و ....عنوان کرد.
وی بر ضرورت رفع موانع سرمایه گذاری تاکید کرد و بیان داشت : شهر کلاچای از قابلیت ها و ظرفیت های فوق العاده ای برای توسعه پایدار برخوردار است که شایسته است بستر و شرایط لازم را برای جذب سرمایه گذار فراهم کنیم .
رییس شورای اسلامی شهر کلاچای به نگرانی های موجود در زمینه بسته شدن دانشگاه پیام نور این شهر اشاره و افزود : احیای دانشگاه پیام نور همواره مورد تاکید است .
پورحسین ، وجود زمین ورزشی را در منطقه بازار روز این شهر به عنوان یک قابلیت مهم و ارزشمند برای توسعه ورزشی این شهر عنوان و تصریح کرد : از هیچ تلاشی در جهت ابقا ی این زمین به عنوان ظرفیت ورزش که باعث جذب جوانان و جلوگیری از انحراف آنها به سمت بزهکاری اجتماعی می شود فرو گذار نخواهد کرد و اجازه نمی دهیم تغییر کاربری در آن صورت گیرد.


به گفته وی ، در همین زمینه مذاکراتی برای برون رفت از این مشکل با مسئولین کشوری و استانی (کمیته امداد )انجام خواهد شد.


وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع بهره مندی از معدن شن و ماسه رودخانه خشکرود اشاره و بیان کرد : انتظار داریم این موضوع به صورت ویژه پرداخته و از آن در راستای منافع شهرداری نیز بکار گیری شود .


پورحسین همچنین از آمادگی شورا و شهرداری برای احداث زمین فوتبال و والیبال ساحلی در سواحل این شهر خبر داد و گفت : تحقق این امر در گرو رفع برخی موانع موجود است.

جعفر عابدینی عضو شورای اسلامی شهر کلاچای هم در این نشست توزیع قیر رایگان ، اصلاح طرح جامع تفضیلی ، ساماندهی زباله و لحاظ کردن منافع شهرداری در معدن شن و ماسه رودخانه خشکرود را مورد تاکید قرار داد .
وی در خصوص تملک و آزاد سازی محدوده اجرای طرح تقاطع غیر همسطح کنار گذر کلاچای گفت : تحقق این امر بواسطه کمبود اعتبارات از سوی شهرداری امکان پذیر نیست.
عضو شورای اسلامی شهر کلاچای گفت : شورا و شهرداری با تمام وجود در راستای منافع و مصالح به حق مردم گام خواهد برداشت و مطمئنا هیچ لذتی بالاتر از خدمت بهینه به مردم که بطور قطع رضایت خداوند را نیز در پی دارد نیست .

علی ابراهیمی سخنگوی شورای اسلامی شهر کلاچای با اشاره به وجود عقب ماندگی های فراوان در این شهر ، توسعه متوازن و پایدار را به عنوان ضرورتی انکار ناپذیر برای توسعه همه جانبه این شهر عنوان کرد .
وی در خصوی اجرای پروژه تقاطع غیر همسطح کلاچای بیان کرد : اجرای این پروژه باید به نحوی انجام می گرفت که منافع اقتصادی منطقه را دچار چالش نکند و هر گونه آسیب به اقتصاد منطقه توجیه پذیر نیست.

فرزاد قلی پور نایب رییس شورای اسلامی شورای اسلامی شهر کلاچای هم در این نشست شکوفایی و پویایی شهر کلاچای را در گرو سه عامل مهم مدیریت هزینه، پروژه های در آمد زا و طرح جامع تفضیلی عنوان کرد.

 

 

شهرداری
کلاچای