Kelachay Municipality
سال1398؛ سال رونق تولید
بررسی مسائل و مشکلات طرح جامع تفضیلی کلاچای با حضور مدیران کل استان
۱۳۹۸/۰۵/۰۶

بررسی مسائل و مشکلات طرح جامع تفضیلی کلاچای با حضور مدیران کل استان

بررسی مسائل و مشکلات در حوزه طرح جامع تفضیلی شهر کلاچای با حضور جمعی از مسئولان حوزه معاونت عمرانی استانداری گیلان - اداره کل راه و شهر سازی وادارات ذیربط شامل جهاد کشاورزی - محیط زیست- میراث فرهنگی- سازمان آب و منابع طبیعی در سالن اجتماعات شهرداری کلاچای و با حضور شهردار - رییس -نایب رییس شورای اسلامی و مشاور طرح جامع شهر کلاچای تشکیل شد.

پیش از برگزاری این جلسه بازدید میدانی از مناطق مورد تعرفه شهرداری انجام شد.

شهردار کلاچای با ابراز خرسندی از حضور مسئولان و عرض خیر مقدم هدف از تشکیل این نشست را پیشنهاد شهرداری در زمینه تعیین و تکلیف دو نقطه از زمین تعرفه شده ذکر و گفت اینکه در این جلسه چه تصمیم گیری خواهد شد از نظر کارشناسی با شما مدیران است اینکه جزئیات طرح پرداخته شود از منظر ما نه لزومی دارد و نه ضرورت احساس می شود.

مهندس ابراهیم اثنی عشری ماچیانی افزود پیشنهاد ما در رابطه با زمین 7 هکتاری که در حریم شهر قرار دارد و در شمال غربی شهر کلاچای واقع شده این است که به محدوده خدماتی شهر اضافه شود.

به گفته وی پیشتر شهرداری زمین مذکور را تفکیک و پس از صدور سند و پروانه ساختمانی هم اکنون برای شهرداری تعهد ایجاد کرده ودر حقیقت معضلی برای شهرداری در این زمینه متصور است.

شهردار کلاچای ادامه داد در این نشست انتظار داریم از نظر شهر سازی و بر اساس خرد جمعی هر کاربری که ایجاد شود مشکلی برای ما نیست اینکه جزو خدمات محدوده شهر در آمده و از آن برای کاربری مسکونی و یا گردشگری و ... استفاده شود.

مهندس ابراهیم اثنی عشری ماچیانی به موضوع تعیین و تکلیف خیابان کمربندی ضلع شمالی شهر کلاچای هم اشاره و اظهار کرد در گذشته تخلفاتی در ساخت و ساز این محور شکل گرفته آن هم قبل از تهیه و ابلاغ طرح جامع پیشنهاد ما این است این جداره داخلی با وضعیت موجود محدوده قانونی شهر تلقی شود تا به موازات آن جاده کند رو در این راستا مشکلاتی برای شهر و شهرداری ایجاد کرده است.

 به گفته وی احداث این جاده کند رو مطمئنا از نظر اقتصادی به این شهر کمک زیادی خواهد کرد و انتظار داریم در این زمینه به ما مساعدت کنید و من هم به خرد جمعی احترام می گذارم.

 

شهرداری
کلاچای