Kelachay Municipality
سال1398؛ سال رونق تولید
طرح استقبال از بهار 1393 در شهرداری کلاچای
۱۳۹۲/۱۲/۰۳

شهرداری کلاچای در نظر دارد فراخوان استقبال از بهار 1393 را جهت زیباسازی سیمای شهری و ایجاد روحیه نشاط و شادابی در میان شهروندان با رویکرد « شهر کلاچای ، شهر فرهنگ و زندگی » برگزار نماید ...

 


 

حسین بائوج لاهوتی گفت : طرح استقبال از بهار 93 و فضاسازی سیمای شهری جهت آماده نمودن شهر برای پذیرایی از میهمانان و گردشگران عزیزی است که در ایام نوروز به این شهر سفر خواهند کرد.

وی افزود : این طرح  باید به گونه ای باشد که موجب شادی و شادابی شهروندان و در نتیجه مسافران  و گردشگران محترم باشد ما برای اجرایی نمودن اقدامات ستاد استقبال از بهار 93 نیز، بعدازظهرروز پنجشنبه 1/12/92 در سالن جلسات شهید بهروز محمدحسینی شورای اسلامی شهر با حضورریاست محترم شورا و کلیه پرسنل شهرداری جلسه ای تشکیل دادیم  

وی ادامه داد :در این جلسه پس از معرفی و ابلاغ رئیس ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری ، به بیان اهمیت این ایام برای شهر و شهرداری تاکید شد.

لاهوتی گفت :  شهرداری ها هر ساله با اجرای برنامه های متنوع می بایست شهر را آماده سال جدید نمایند وشهرداری کلاچای نیز مانند کلیه شهرداری های کشور علاقمند به جذب گردشگر در این ایام خواهد بود و در این راستا از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد و اگر میزبان خوبی درسال جدید برای هموطنان عزیزمان باشیم ، بهره بردار اصلی این میزبانی در اصل خود شهروندان خوبمان خواهند بود .

وی تاکید کرد که در این ایام در ابتدا نظافت عمومی شهر وبرنامه های اجرایی استقبال از بهار می بایست به موقع و بسیار مناسب و دقیق انجام گردد و در این راستا ارائه خدماتی همچون دایر بودن اماکن تاریخی و مذهبی ، نمازخانه ها و مساجد سطح شهر باید به بهترین کیفیت ممکن باشد و سعی شده  از لحاظ بهداشتی نیز سرویس های بهداشتی سطح شهر با نظافت کافی در اختیار مسافران قرار گیرد ، زیرا تجربه ثابت کرده که این اقدامات ذکرشده مهمترین اقدامات در طرح استقبال از بهار است .

شهردار کلاچای اعضاء ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری را با مشارکت تمام واحدهای شهرداری نام برد و افزود : پرسنل خدوم شهرداری با اهتمام وتلاش شبانه روزی خود نسبت به انجام وظایف محوله تلاش خواهند نمود تا کارها به نحوشایسته به ثمر برسد .

شهردار کلاچای با بیان اینکه طرح استقبال از بهار بارویکرد شهروندمداری در شهرداری کلاچای آغاز گردیده است افزود: کلیه واحدهای شهرداری با تمام نیروهای خود تا 15 فروردین ماه سال 1393 به صورت آماده باش به مسافران و گردشگران عزیز در این طرح و به منظور توسعه و ارتقای خدمات به شهروندان وپاسخگویی به نیازهای آنان در قالب برنامه های فنی و عمرانی ، حمل و نقل و ترافیک ،خدمات شهری ، فرهنگی و اجتماعی و براساس نیازسنجی های بعمل آمده درمحدوده شهرکلاچای اجرایی خواهند نمود .

وی ضمن تاکید فراوان بر زیباسازی مناظر شهری در آستانه سال نو خاطر نشان ساخت :

درحوزه امور شهری و فضای سبزفعالیت های پیش بینی شده شامل :

1-    1- شست و شو و رنگ آمیزی ، ترمیم المان ها و مبلمان شهری

2-    2- آماده سازی و نظافت کلی پارک ها و بوستان های سطح شهر

3-    3- اعلام شماره تلفن خدمات شهری به مسافران و گردشگران بعنوان مرکز ستاد تسهیلات نوروزی و پاسخگویی بموقع به مسافرین عزیز

4-    4- حذف زوائد و موانع فیزیکی موجود در سطح شهر

5-    5- پیش بینی دستگاههای آبخوری به اندازه کافی در پارک ها وبوستانها

6-    6- شست و شو و رنگ آمیزی جداول سطح شهر

7-     7- بهسازی و بازسازی چراغ ها و علائم راهنمایی و رانندگی موجود در سطح شهر

8-     8- آذین بندی و نورپردازی و تامین روشنایی میادین اصلی ومکان های تفریحی

9-    9 - خط کشی معابر و خیابان ها و سرعت گیر های سطح شهر

جمع 10- آوری و حمل نخاله های ساختمانی موجود در سطح شهر

رفع    11- رفع انواع سد معبر

       12 - آمادگی کلی به فضای سبز میادین و بلوارهای سطح شهر وهمچنین افزودن گل های فصلی و زینتی به مسیرهای یادشده

       13- شستشو و رنگ آمیزی پل های موجود در سطح شهر نیز ازبرنامه های در دست اقدام واحدهای خدمات شهری و فضای سبز این شهرداری خواهد بود .

شهردار کلاچای به برنامه های اجرایی درطرح استقبال از بهار در حوزه فنی و عمرانی نیز اشاره نمود و تصریح کرد :

1- لکه گیری کلیه مسیرهای اصلی و فرعی شهر

2- مرمت جداول شکسته در مسیرهای اصلیشهر

3- آماده سازی پارک ساحلی تا پایان اسفندماه سال جاری

4- مرمت و لکه گیری فرش موزاییک معابراصلی شهر

5- آماده سازی پروژه سرپوشیده نمودن کانال خیابان شهرداری تا پایان اسفندماه سال جاری

6- توقف هرگونه عملیات کنده کاری توسط ادارات گاز ، برق ، مخابرات و آب و فاضلاب از تاریخ 15/12/92 لغایت 15/1/93 نیز ازبرنامه های حوزه فنی و عمران این شهرداری خواهد بود .

وی در ادامه افزود : در حوزه ی فرهنگی و اجتماعی نیز برنامه هایی پیش بینی گردیده که شامل :

  1- برپایی ایستگاه های هدایت و اسکان  در مبادی ورودی سطح شهر و ساحل دریا بعنوان راهنمای گردشگر

  2-  برپایی سفره هفت سین در ساحل دریا

  3- برپایی نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری

 4- دیدار از خانواده های معظم شهدا به همراه پرسنل و اعضاءمحترم شورای اسلامی شهر

 5- گلباران مزار شهدا

 6- اهداء جوائز به اولین مسافر ورودی به شهر کلاچای درآغازین ساعات سال 1393

7- توزیع راهنمای گردشگری ( cd و بروشور عملکر شهرداری ، بستههای فرهنگی پیش بینی شده و همچنین ارسال پیامک برای شهروندان عزیز و برگزاریمسابقه بزرگ بهار 93 در دستور کار برنامه های فرهنگی و اجتماعی شهرداری کلاچایخواهد بود .

شهردار کلاچای در پایان گفت : طرح بهار93 با هدف ایجاد فضای مناسب شهری و تامین رفاه حال شهروندان و مسافرین عزیز اجرا وتمام اقدامات پیش بینی شده در حوزه های مختلف را شامل می شود .

وی طراوت و شادابی که شهروندان به اقتضای فرارسیدن بهار انتظار دارند را اینگونه توصیف کرد که باید در طرح استقبال از بهار کمک و یاری شهروندان در این راستا جدی گرفته شود، زیرا استقبال شهروندان عزیز از میهمانان نوروزی می تواند خاطره ایی خوش برای هموطنان عزیز در شهر کلاچای نگین شمال ایران رقم بزند.

شهردار کلاچای از کلیه شهروندان مهمان نواز کلاچایی خواست تا در طرح استقبال از بهار 93 یار و یاورشهرداری در جذب مسافرین و گردشگران باشند.

 

شهرداری
کلاچای