Kelachay Municipality
سال1398؛ سال رونق تولید
ضرورت حفظ فضای سبز و تلاش برای ارتقا آن از وظایف مهم واحد فضای سبز شهرداری کلاچای است
۱۳۹۶/۰۱/۳۰

مسئول واحد فضای سبز شهرداری کلاچای روز سه شنبه با بیان مطلب فوق با تاکید براین مطلب که حفظ فضای سبز موجود و تلاش برای ارتقای آن جزء وظایف ذاتی این واحد است از برنامه ریزی مناسب برای کشت نهال در پیاده روهای سطح شهر در سال جاری خبر داد.


به گزارش روابط عمومی شهرداری کلاچای،  ایوب شعبانی به ادامه کاشت نهال نارنج در پیاده روهای سطح شهر اشاره و افزود: پارسال حدود 200 اصله نهال از گونه های نارنج در شش نقطه این شهر غرس و امسال نیز ادامه این روند در خیابان نواب و ولیعصر خواهدبود.

وی یادآور شد: سال گذشته خیابانهای بلوار شرقی امام خمینی ؛ بهار؛  شهید بهشتی ؛ شهید مطهری شرقی و غربی و فرهنگ مشمول این طرح قرار گرفتند.

وی با اشاره به این که در حال حاضر سه پارک شامل پارک های ساحلی؛ شهدای گمنام و مسافر در این شهر برای رفاه حال شهروندان ساخته شده، از ساخت یک پارک جدید در شهرک شقایق در سال جاری خبر داد.

مسئول واحد فضای سبز شهرداری کلاچای با اشاره به کاشت، بذر نشاهای بهاره در محل گلخانه شهرداری در راستای خودکفایی و تحقق اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: خوشبختانه امسال حدود 60 هزار نشاء تولید و در سطح بلوارها و پارک های سطح شهر از سوی نیروهای شهرداری کاشته شد.

وی در بخش دیگری به فعالیت مجتمع تولیدی گل و گیاه شهرداری اشاره و بیان کرد: از آغاز فعالیت این مجتمع تاکنون حدود 6 هزار اصله نهال از گونه های مختلف در این مجتمع تولید شد.

به گفته وی؛ این مهم نیز در راستای خودکفایی  در تولید گل و گیاه صورت گرفته و شهرداری را از این حیث بی نیاز کرده است.

شهرداری
کلاچای