Kelachay Municipality
سال1399؛ سال جهش تولید
شهردار کلاچای : ظرفیت های خوبی برای توسعه گردشگری در کلاچای فراهم شده است
۱۳۹۶/۰۵/۰۶

مصاحبه تلفنی و زنده برنامه رادیو گیلان با آقای مهندس لاهوتی شهردار جهادی شهر کلاچای


به گزارش روابط عمومی شهرداری کلاچای؛ حسین بائوج لاهوتی روز پنجشنبه در برنامه زنده رادیویی پخش صدای جمهوری اسلامی ایران مرکز گیلان به بستر سازی و ایجاد امکانات برای رفاه حال مسافران و گردشگران تابستانی در این شهر مسافر خیز و گردشگر پذیر اشاره و گفت : با وجود امکانات و منابع محدود اعتباری گام های خوبی برای توسعه فضای گردشگری در محل مجتمع تفریحی، رفاهی گردشگری نگین شمال برداشته شده است.


وی طرح سالمسازی دریا را یکی از این ظرفیت ها برشمرد و تصریح کرد : در محل مجتمع نگین شمال امکانات خوبی برای مسافران، میهمان و گردشگران  از جمله 7واحد  سوئیت اقامتی با تجهیزات کامل،27  واحد آلاچیق،17واحد سوییت های اقامتی موقت و سکوهای ساحلی پیش بینی و لحاظ شده که مسافران و گردشگران می توانند در مدت اقامت از این فضاها استفاده کنند.


شهردار کلاچای از مسافران و گردشگرانی که برای بهره مندی از سواحل این شهر را برای تفریح و گردش خود انتخاب کرده اند خواست از شنا در خارج از طرح های سالمسازی پرهیز کنند و از طرح سالمسازی شهرداری کلاچای که در آن منجیان غریق حضور دارند برای شنا استفاده کنند و در مدت اقامت با خاطره خوش این شهر را به مقصد شهرهای خود ترک کنند.

 


لاهوتی با اشاره به این که استقبال مسافران و گردشگران از این شهر امسال نسبت به سال گذشته افزایش محسوسی را نشان می دهد بیان کرد : در آغاز اجرای طرح سلامت دریا که تقارن با ماه مبارک رمضان داشت شاهد مسافران کمی بودیم و این امر کاملا طبیعی بود اما پس از آن بتدریج  شاهد حجم عظیم مسافر و گردشگر در منطقه هستیم.


وی دیگر ظرفیت گردشگری منطقه را پارک ساحلی شهرداری ذکر و گفت : این ظرفیت در نوع خود منحصر و بی نظیر است و شهروندان و مسافران زیادی از مناطق مختلف کشور از آن استفاده می کنند اما آنچه نگران کننده به نظر می رسد شنا کردن در محدوده پارک ساحلی است که تاکید ما بر این است از این فضا برای شنا کردن استفاده نکنند.


شهردار کلاچای با تاکید بر این مطلب که ایجاد نشاط اجتماعی در مردم یکی از مهم ترین وظایف و رسالت شهرداری هاست اضافه کرد: معتقدم هر قدر نشاط اجتماعی در مردم تقویت شود به تبع آن می تواند در توسعه اقتصادی منطقه نیز تاثیر گذار باشد .

 


لاهوتی کمبود منابع مالی و حجم انتظارات و خواسته ها از شهرداری را دو امر مهم ذکر و بیان کرد : با این وجود شهرداری از هیچ تلاشی در جهت پاسخگویی به مطالبات مردم بویژه در ایجاد فضای نشاط اجتماعی که حق مردم است فرو گذار نخواهد کرد.


وی طرح سالمسازی دریا را یکی از مهم ترین پارامترها در ایجاد نشاط اجتماعی ذکر و گفت : از مدیران استانی و کشوری انتظار داریم در حوزه طرح های سالمسازی دریا نگاه ویژه ای به شهرداری ها داشته باشند.


شهردار کلاچای در خاتمه این مصاحبه از صدا و سیمای گیلان خواست در خصوص مدیریت پسماند زباله که یکی از معضلات اصلی شهرداری ها ست برنامه های مفصلی در این زمینه داشته باشند..

شهرداری
کلاچای