Kelachay Municipality
سال1398؛ سال رونق تولید
شهردار کلاچای:با اصلاح ردیف بودجه عمرانی روند توسعه شهر کلاچای شتاب می گیرد
۱۳۹۷/۰۴/۰۲

شهردار کلاچای بر ضرورت توجه بیشتر به مبحث اجرای طرح های عمرانی در این شهر تاکید کرد و گفت :بی تردید با اصلاح ردیف بودجه عمرانی شاهد عینیت بخشی این مهم خواهیم بود.


به گزارش روابط عمومی شهرداری کلاچای، مهندس ابراهیم اثنی‌عشری ماچیانی روز سه‌شنبه در نشست با اعضای شورای اسلامی این شهر با اشاره به رعایت و روند قانونی بودجه در قانون که تاکید بر افزایش سقف بودجه عمرانی را دارد افزود : مصوبه بودجه شهرداری از سوی شورا که 60درصد برای هزینه های جاری و 40درصد عمرانی منظور شده، به لحاظ اهمیت طرح های توسعه عمرانی این فرایند را به 40درصد جاری و 60درصد عمرانی تغییر پیدا می‌کند.


وی اظهار کرد :هر چند ممکن است در ادامه کار با کاهش بودجه جاری مواجه شویم، اما در متمم بودجه این کسری جبران خواهد شد.
به گفته وی، بودجه امسال شهرداری که به تصویب شورای اسلامی رسیده 6میلیارد تومان است که نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش محسوسی را نشان نمی دهد.
شهردار کلاچای در ادامه سخنان خود از بستر و شرایط لازم برای اجرای طرح های توسعه گردشگری در چند نقطه این شهر خبر داد و این ظرفیت ها و موقعیت ها را شامل حاشیه کمربندی، پلرود، نوده، گزافرود و ساحل اعلام کرد که از آن ها به عنوان طرح های ماندگار یاد خواهد شد.


مهندس اثنی‌عشری ماچیانی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت افزایش تعرفه عوارض دریافتی در مجتمع نگین شمال این شهر تاکید کرد و افزود :مطمئنا با افزایش متعارف تعرفه می توانیم خدمات مناسب تری برای مسافران و گردشگران ارائه دهیم.


شهردار کلاچای با بیان اینکه نواقصی در حوزه زیر ساخت های این مجتمع وجود دارد بیان کرد :برای توسعه و تقویت سیستم روشنایی و سرویس های بهداشتی 100میلیون تومان هزینه در پی دارد.
وی با یادآوری این مطلب که دولت حمایت های خود را از شهرداری ها در طرح های سلامت دریا به طور تقریبی به پایین ترین سطح خود کاهش داده گفت :در چنین شرایطی فشار به درآمدهای عمومی وارد می‌شود که باید از این طریق جبران کنیم.


شهردار کلاچای همچنین از سرمایه گذاری 200 میلیون تومانی شهرداری امسال برای اجرای طرح های سلامت دریا خبر داد و افزود :تلاش می کنیم با ایجاد زیر ساخت های مناسب گردشگری میزان اقامت و ماندگاری مسافران را به شکل ملموسی افزایش دهیم..

شهرداری
کلاچای