Kelachay Municipality
سال1398؛ سال رونق تولید
شهردار در آستانه روز هوای پاک با دانش آموزان رکاب زد
۱۳۹۶/۱۰/۲۷

در آستانه 29دی ماه روز هوای پاک  شهردار کلاچای به همراه جمعی از دانش آموزان این شهر مسافت گلزار شهدای گمنام تا شهرداری را با دوچرخه رکاب زدند تا فرهنگ استفاده از دوچرخه را در منطقه تمرین کرده باشند...


به گزارش روابط عمومی شهرداری کلاچای ؛ شهردار کلاچای در پایان برگزاری این همایش با تاکید بر این مطلب که محیط زیست تنها متعلق به ما و نسل حاضر نیست و همگان باید از آن منتفع شوند افزود : همه ما در قبال استفاده بهینه و صحیح از محیط زیست و ایجاد محیط سالم زندگی برای نسل های آینده مسئول هستیم و باید نگاه مسئولانه و متعهدانه خود را در این زمینه افزایش دهیم تا این فرهنگ باور پذیری در جامعه نهادینه شود.

محمدموسی شعبانیان روز چهارشنبه با بیان این که برخورداری از هوای پاک و سالم مستلزم عزم و اراده جدی است گفت : 29دی روز هوای پاک فرصت مغتمنی است تا این که بتوانیم فرهنگ استفاده صحیح از هوای پاک را در جامعه اشاعه و ترویج دهیم.

وی آگاهی بخشی و تنویر افکار عمومی از مضرات و خطرات آلودگی هوا را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد : امروزه وجود مرگ و میر در جامعه یکی از عوامل اصلی آن همین آلودگی هواست که که اگر در این زمینه درست عمل نکنیم بسیار در ادامه آسیب پذیر خواهیم بود.

شهردار کلاچای پیاده روی و استفاده از دوچرخه را از عوامل مهم در کاهش آلاینده ها ذکر و اضافه کرد : باید نگاه ما به این سمت و سو باشد که معتقدم اگر نگاه جمعی در این زمینه داشته باشیم می توانیم بر مشکلات فایق آییم.

شعبانیان ، هوای پاک را یکی از عناصر مهم برای ادامه زندگی عنوان و گفت : متاسفانه یکسری عوامل همچون آلودگی هوا در کشور باعث شده تا کشور با خطرات جدی زیست محیطی مواجه شود و گیلان نیز از آن مستثنی نیست اما باید تلاش کنیم همین اندک آلودگی هوا را کنترل و مهار کنیم.

وی در خاتمه موضوع آموزش را بسیار مهم ارزیابی و تصریح کرد : اگر نگاه خودرا به سمت و سوی آموزش همگانی سوق دهیم بطور قطع خروجی آن به نفع همه خواهد بود.

29دی ما هر سال روز هوای پاک نامگذاری شده است .

شهرداری
کلاچای