Kelachay Municipality
سال1398؛ سال رونق تولید
شهردار:روند طرح تفکیک زباله از مبدأ در کلاچای راضی کننده است
۱۳۹۶/۱۰/۲۰

شهردار کلاچای روند طرح تفکیک زباله از مبدأ را در این شهر راضی کننده دانست و گفت:تلاش می کنیم تا حصول به نتیجه مطلوب این فرایند را استمرار بخشیم اما تحقق این أمر مستلزم مشارکت هماهنگی است.


به گزارش روابط عمومی شهرداری کلاچای ؛  محمد موسی شعبانیان  در سومین نشست مدیریت پسماند با بیان اینکه در موضوع طرح تفکیک  زباله از مبدأباید نگاه درآمدی داشته باشیم افزود:معتقدم اگر هزینه ای در این زمینه مصروف می شود سرمایه گذاری است.

 

وی مشارکت و توسعه در موضوع طرح تفکیک زباله از مبدأ راضرورتی اجتناب ناپذیر خواند و اظهار کرد:مطمئا این فرایند علا وه بر رعایت  ضوابط و قوانین زیست محیطی کمک بزرگی به مبحث زندگی سالم است و همه باید ازآن استقبال کنند.   

 

شعبانیان از ارائه طرح تشویقی به شهروندانی که در طرح تفکیک زباله از مبدأبا شهرداری همکاری موثری دارند خبر داد و اضافه کرد:طبعا شهروندانی که مشارکت تنگاتنگ در حوزه طرح تفکیک زباله از مبدأدارند  در موضوع تخفیف عوارض مورد حمایت قرار می گیرند و طبعا این أمر تشویقی برای دیگر شهروندان خواهد بود که در این أمر مشارکت کنند. 

 

شهردار کلاچای موضوع آموزش رادر طرح تفکیک زباله از مبدأ مورد تاکید قرار داد وگفت:معتقدم آموزش مقدم بر هر أمر دیگر است و این می توانند فرایند کار را به جلو سوق دهد.

 

وی یاد آور شد :در حال حاضر طرح تفکبک زباله از مبدأ در این شهر با استقبال عمومی توأمان است بطوریکه 60 درصد شهروندان کلاچایی با این طرح همکاری دارند.

 

وی از در اختیار گذاشتن  سطل های مخصوص زباله خشک در سطح اداره های این شهر خبر داد و گفت :روزهای دوشنبه هر هفته زباله های خشک از سطح ادارات جمع آوری و خوشبختانه همکاری خوبی در این زمینه وجود دارد.

 

 به گفته وی ، طرح جمع آوری زباله های خشک در منازل مردم روزهای یکشنبه و سه شنبه هر هفته و در ساعات 2الی 5 بعدازظهر انجام می گیرد.

  شهردار کلاچای بیان داشت: روزانه بطور متوسط 8 تن زباله در این شهر تولید وبه محل دفن زباله کارخانه بازیافت رودسر انتقال و تبدیل به کود آلی می شود.

شهرداری
کلاچای