Kelachay Municipality
سال1399؛ سال جهش تولید
تاکید بر بهتر شدن راندمان طرح تفکیک زباله از مبدا در کلاچای
۱۳۹۹/۰۲/۲۷

تاکید بر بهتر شدن راندمان طرح تفکیک زباله از مبدا در کلاچای

شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کلاچای در چهارمین نشست شورای اسلامی این شهر بر ضرورت بهتر شدن راندمان طرح تفکیک زباله از مبدا از سوی پیمانکار تاکید کردند.

شهردار کلاچای روز پنجشنبه با تاکید بر این مطلب که طرح تفکیک زباله از مبدا مستلزم عزم و اراده جدی و همگانی است افزود : باید با ایجاد مکانیزم های مشخص و مدون این طرح را تقویت و به یک نقطه مطلوب سوق داد و معتقدم در این زمینه عزم جدی وجود دارد.

مهندس ابراهیم اثنی عشری ماچیانی با یاد آوری اینکه فلسفه بحث تفکیک زباله از مبدا از سوی قانونگذار به خوبی تبیین و ترسیم شده اما در شیوه اجرا مشکلاتی وجود دارد اظهار کرد : موضوع فرهنگ سازی و آموزش دو موضوع بسیار مهم و حایز اهمیت است که باید به جد روی آن مانور داد .

وی با اشاره به اینکه دولت تمام اهتمامش این است که طرح تفکیک زباله از مبدا به یک فرهنگ و باور عمومی تبدیل شود گفت : در این زمینه همه ما باید با رویکرد مسئولانه و متعهدانه تلاش کنیم این مهم در جامعه نهادینه شود و خوشبختانه مردم نیز همکاری خوبی دارند.

شهردار کلاچای ادامه داد : اگر بتوانیم در شرایط فعلی طرح تفکیک زباله از مبدا را به 10درصد ارتقا دهیم کار بسیبار بزرگی انجام داده ایم و هر آماری بیش از این محکمه پسند نیست.

مهندس اثنی عشری در بخش دیگری به موضوع طرح تفکیک زباله از مبدا در سطح شهر کلاچای اشاره و تصریح کرد : هر چند ممکن است از نظر عملیاتی و اجرایی قصور و کوتاهی هایی صورت گرفته ، اما از نظر فرهنگ سازی و دانش کار قابل دفاع است.

به گفته وی ، قراین و شواهد این را به ما اثبات می کند شیوه روند کار خوب است،  اما مستلزم کنترل و نظارت بیشتر است.

شهردار کلاچای درخاتمه  سخنان  خود هر گونه افزایش نرخ کرایه تاکسی را مستلزم کار کارشناسی و بررسی بیشتر و دقیق تر دانست .

رییس شورای اسلامی شهر کلاچای در این نشست با تسلیت شهادت امام علی (ع) و شب های قدرو لزوم بهره مندی از فیوضات این ماه  ،  شهادت 19تن از شهدای نیروی دریایی ارتش علو درجات را برای آنان  آرزو کرد.

مهندس مهدی محمد حسینی  در ادامه با اشاره به روند  طرح تفکیک زباله از مبدا در این شهر لزوم استقرار امکانات و تجهیزات بیشتر را با هدف رضایتمندی بهتر  مردم مورد تاکید قرار داد و افزود : در این زمینه باید اهتمام بیشتری صورت گیرد.

مهندس محمد پورحسین عضو شورای اسلامی شهر کلاچای شرایط کنونی طرح تفکیک زباله از مبدا در شهر کلاچای را راضی کننده ندانست و گفت : باید سازوکارهای بهتری در این زمینه اتخاذ تا شاهد بهتر شدن شرایط باشیم.

جعفر عابدینی دیگر عضو شورای اسلامی شهر کلاچای اضافه کرد : هر قدر در حوزه زیست محیطی فعالیت کنیم خروجی آن به نفع جامعه است و دیگر اینکه تلاش شود میزان تولیدزباله به حد اقل برسد.

علی ابراهیمی سخنگوی شورای اسلامی شهر کلاچای لزوم توجه جدی به مبحث زباله را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد : از پیمانکار شهرداری این انتظار و توقع وجود دارد که بحث تفکیک زباله از مبدا را به عنوان اولویت راهبردی تلقی کرده و از این طریق اعتماد عمومی را افزایش دهد.

به گفته وی ، موضوع آموزش و نهادینه کردن فرهنگ تفکیک زباله از مبدا باید با حساسیت بیشتری دنبال شود.

وی متذکر شد : اینکه مشارکت مردم در گذشته در روند اجرای این طرح خوب بوده و در حال حاضر کم رنگ شده باید پیمانکار با شدت عمل بیشتری وارد شود.

فرزاد قلی پور نائب رییس شورای اسلامی شهر کلاچای هم  موضوع زباله در دغدغه کشور دانست و افزود : آنچه همواره مورد تاکید است آموزش همگانی است  که می تواند شرایط را کاملا تغییر دهد.

وی همچنین بر ضرورت تاسیس یک واحد تخصصی در شهرداری به نام تفکیک زباله از مبدا تاکید کرد.

چهارمین نشست شورای اسلامی شهر کلاچای با حضور شهردار ، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر عصر روز پنجشنبه در سالن اجتماعات شورا برگزار شد.

 

شهرداری
کلاچای