Kelachay Municipality
سال 1400؛ سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
تاکید بر اهتمام بیشتر در حوزه طرح تفکیک زباله از مبدا در نشست شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کلاچای
۱۳۹۹/۰۴/۰۷

تاکید بر  اهتمام بیشتر در حوزه طرح تفکیک زباله از مبدا در نشست شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کلاچای

شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کلاچای در هفتمین نشست رسمی این شورا بر اهتمام بیشتر پیمانکار طرح تفکیک زباله از مبدا در این شهر تاکید کردند.

شهردار کلاچای روز پنجشنبه در این نشست ، علاوه بر حفظ پیمانکار کنونی ، تشویق و ترغیب پیمانکار جدید برای بهتر شدن شرایط طرح تفکیک زباله از مبدا تاکید کرد.

مهندس ابراهیم اثنی عشری ماچیانی افزود : شرایط جدید  این امکان را فراهم می سازد تا بتوانیم زباله های کمتری را برای دفن داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه ساماندهی طرح تفکیک زباله از مبدا همواره مورد تاکید است اظهار کرد : معتقدم پیمانکار کنونی همچنان به کار خود با قدرت و قوت ادامه دهد در عین حال از ظرفیت پیمانکار دیگری هم  استفاده شود تا مناطق بیشتری را تحت پوشش قرار دهد.

به گفته وی ، شهرداری این آمادگی را دارد که علاوه بر اعطای تسهیلات یارانه ای ، نظارت و کنترل بیشتری بر فرایند این کار داشته باشد.

مهندس اثنی عشری ، حفظ وضع موجود و تلاش برای شرایط بهتر را در موضوع طرح تفکیک زباله از مبدا خواستار شد.

رییس شورای اسلامی شهر کلاچای در این نشست با گرامیداشت هفته قوه قضاییه و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفتر حزب جمهوری اسلامی برای آنان  علو درجات را خواستار شد و گفت : شهید بهشتی و 72تن از یاران با وفای انقلاب در راه دفاع از ارزش های انقلاب و نظام و صیانت از دین به شهادت رسیدند و ملت ایران هیچگاه مجاهدت های آنان را در خدمت به دین و نظام فراموش نخواهند کرد.

مهندس مهدی محمد حسینی افزود : جریان نفاق با اقدامات ددمنشانه خود در به شهادت رساندن دکتر بهشتی لکه ننگی در تاریخ برای خود به جا گذاشتند و مردم ما هرگز آنها را نخواهند بخشید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع طرح تفکیک زباله از مبدا در این شهر اشاره و تصریح کرد : در این زمینه انتظار ایجاد تعهد دو طرفه بین  شهرداری و شورا با پیمانکار وجود دارد چرا که این شرایط باعث ایجاد انگیزه بیشتر پیمانکار برای فعالیت بهتر خواهد شد.

به گفته وی ، قراین و شواهد نشان می دهد آنچه پیمانکار جدید متعهد بود عمل نکرده  است .

وی اضافه کرد : معتقدم در گرفتن پیمانکار شکل کار ایراد داشته  و به تعهدات خود عمل نکرده است .

علی ابراهیمی سخنگوی شورای اسلامی شهر کلاچای با بیان اینکه شرایط طرح تفکیک زباله از مبدا در این شهر راضی کننده نیست افزود : انتظار می رود پیمانکار طرح عملکرد بهتر و مطلوبتر که متضمن تامین منافع شهر و شهرداری باشد ارائه دهد.

مهندس محمد پورحسین عضو شورای اسلامی شهر کلاچای هم بیان داشت : از شرایط کنونی طرح تفکیک زباله از مبدا ابراز رضایت وجود ندارد و معتقدم باید پیمانکار دیگری در کنار پیمانکار کنونی فعالیت کند.

فرزاد قلی پور نایب رییس شورای اسلامی شهر کلاچای هم  گفت : اینکه هم اکنون  قرار داد با پیمانکار طرح وجود دارد و در چنین شرایطی پیمانکار دیگری نیز تعیین شود نگاه خوبی نیست و این اوضاع را پیچیده می کند.

جعفر عابدینی دیگر عضو شورای اسلامی شهر کلاچای هم بر لزوم نظارت مستمر بر روند طرح تفکیک زباله از مبدا تاکید کرد و گفت : کارها باید روی انضباط و روال مشخص به پیش برود و در این زمینه باید حوزه عملیاتی پیمانکار طرح مشخص شود.

بر پایه گزارش روابط عمومی شهرداری کلاچای در پایان این نشست به یاد شهید سرافراز هشت سال دفاع مقدس شهید بهروز محمد حسینی خاطره ای  از سوی علی ابراهیمی از همرزمان این شهید بیان شد.

شهید بهروز محمد حسینی در پنجم تیر ماه سال 1366در عملیات نصر چهار در منطقه ماووت عراق به شهادت رسید روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

هفتمین نشست  رسمی شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کلاچای عصر روز پنجشنبه در سالن اجتماعات شورای اسلامی شهر کلاچای برگزار شد.

 

 

شهرداری
کلاچای