Kelachay Municipality
سال 1400؛ سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
تاریخچه شهرداری
۱۳۹۴/۰۲/۱۹

 

شهرداری کلاچای درسال 1332 افتتاح شد . یعنی بیش از نیم قرن سابقه فعالیت دارد . از آن تاریخ تاکنون 27 نفر بعنوان شهردار و سرپرست شهرداری در این شهر و به مردمان این نقطه از سرزمین ایران اسلامی خدمت نموده اند البته با این سابقه و نظر به استعدادهای بالقوه دراین منطقه انتظار پیشرفت بیشتری از آن نیز می رود .

 

 

ساختمان قدیمی

 

البته با توجه به عدم وجود فرمانداری مستقل در کلاچای بیشتر ادارات نیز یا اصلا وجود ندارد و یا به صورت نمایندگی اداره می گردد لذا موضوع فوق باعث گردیده شهرداری الزاما مجبور به انجام یکسری از هزینه هایی است که شاید نباید انجام دهد عرصه های مختلفی چون ورزشی ، تفریحی ، خدماتی و اداری و.... که به نوعی جور عدم وجود و یا عدم استقلال ادارات سطح شهر است که شهرداری به یدک می کشد و این هزینه های خارج از حوزه اختیارات باعث گردیده که درآمد شهرداری به جای هزینه های عمرانی در محل دیگری هزینه گردد.

 با آغاز فعالیت دوره چهارم شورای  اسلامی شهر و مدیریت جدید شهرداری ابتدا سعی گردید که کمبودها و نواقص در شهرداری پیگیری و به سرانجام برسد

مثلا بعنوان نمونه باید عرض نمود که متاسفانه قبل از ورود مدیر جدید شهرداری واحد های حساس و مهمی چون روابط عمومی ،حقوقی ،حمل و نقل،خدمات شهری ،موتوری واحد عمران وجود نداشت  که اکنون با ساماندهی و برنامه ریزی درست در بخش ستادی، شهرداری کلاچای دارای واحدهایی کامل برابر قوانین  و مقررات و چارت سازمانی ابلاغی توسط استاندار محترم گیلان دارای واحدهای مستقل و منظم گردیده و دریک از این واحدها با مدیرانی که توسط شهردار محترم انتخاب گردیدند مشغول خدمات رسانی به شهروندان عزیز می باشند .

لازم به ذکر است با شروع به کار دور چهارم شورای اسلامی شهر کلاچای و حکم استاندارمحترم استان گیلان از تاریخ 1392/8/18 حسین بائوج لاهوتی بعنوان شهردار این شهرآغاز به فعالیت نموده است.

اکنون که در سال 1394 قرار داریم شهرداری کلاچای نیز به شصت و دومین از سال تاسیس خود  رسیده است .

شهرداری کلاچای در حال حاضر دارای درجه 6 و درحال ارتقا به درجه 7رتبه بندی شهرداری های کشور است .

 

نمای امروز :

شهرداری
کلاچای