Kelachay Municipality
سال1398؛ سال رونق تولید
اختصاص 3 میلیارد تومان اعتبار برای بهسازی و تکمیل کارخانه کمپوست شهرستان رودسر
۱۳۹۸/۰۸/۲۱


اختصاص 3 میلیارد تومان اعتبار برای بهسازی و تکمیل کارخانه کمپوست شهرستان رودسر
فرماندار روز سه شنبه و در راستای بررسی مسا ئل و مشکلات حوزه شهری کلاچای و راهکارهای لازم برای برون رفت از این وضعیت از اختصاص 3میلیارد تومان اعتبار امسال برای بهسازی و تکمیل کارخانه کمپوست این شهرستان خبر داد.
دکتر حسین اسماعیل پور در این نشست که شهردار ، دو تن از معاونین شهردار ، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر ، بخشدار کلاچای ، معاون امور عمرانی فرماندار ، رییس شورای اسلامی شهرستان و رییس پلیس راهور شهرستان در سالن اجتماعات شهرداری کلاچای برگزار شد افزود : از محل سفر معاون وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور سه میلیارد تومان برای بهسازی و تکمیل کارخانه کمپوست رودسر اعتبار اختصاص یافته است.
وی اظهار کرد : با تکمیل و توسعه  کارخانه کمپوست رودسر مشکلات منطقه در حوزه زیست محیطی حل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مساله زیست محیطی آنقدر برایم حایز اهمیت است که حاضرم نیمی از بودجه شهرستان را در حوزه مدیریت پسماند اختصاص دهم اضافه کرد : از ارائه طرح نو و بدیع که متضمن بهبود وضعییت مدیریت پسماند باشد به جد حمایت و استقبال می کنم .
فرماندار رودسر همچنین به حمایت دولت از شهرداری ها از محل اعتبارات ارزش افزوده خبر داد و تصریح کرد : این روند کمک کرده تا شهرداران در پرداخت حقوق کارمندان با چالش جدی مواجه نشوند.
به گفته وی ، ماهانه به طور متوسط 400تا 500میلیون تومان به پنج شهرداری شهرستان رودسر از محل ارزش افزوده پرداخت می شود.

شهردار کلاچای در این نشست با اشاره به وجود 5کیلومتر نوار ساحلی در این شهر از آن به عنوان یک ظرفیت عظیم در توسعه گردشگری ذکر و بیان کرد : آنچه انتظار داریم این است که این سواحل همانند رودخانه ها به شهرداری واگذار تا اقدام مناسب و شایسته در راستای نظافت سواحل صورت گیرد که طبعا این وضعیت می تواند به استقبال بیشتر و چشمگیر مردم و مسافران از سواحل منتهی شود.
مهندس ابراهیم اثنی عشری ماچیانی ، وجود زباله ها و فاضلاب ها در هنگام بارندگی در سواحل را نگران کننده دانست و گفت : مطمئنا واگذاری سواحل به شهرداری می تواند به بهبود شرایط زیست محیطی آن کمک شایانی نماید .
وی در ادامه سخنان خود تهیه و تصویب طرح جامع شهری را به عنوان یکی از الزامات در فر آ یند توسعه این شهر مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد : تلاش های موثر و سازنده ای جهت تحقق این امر صورت گرفته است و در آینده نزدیک شاهد به ثمر رسیدن آن خواهیم بود.
مهندس اثنی عشری ماچیانی در بخش دیگری به وضعیت فعالیت اداره آب و فاضلاب این شهر اشاره و با بیان اینکه در حال حاضر این اداره به صورت استیجاری فعالیت می کند افزود : بی شک وجود ساختمان اداری مستقل می تواند بسیاری از مشکلات را در این شهر برطرف کند.
وی همچنین بر لزوم استقرار پلیس راهنمایی و رانندگی در این شهر تاکید و گفت : در این زمینه شهرداری آمادگی هر نوع همکاری را دارد.
شهردار کلاچای در ادامه سخنان خود از پرداخت بیش از 3میلیارد تومان از بدهی های شهرداری مربوط به سنوان گذشته در طی یکسال و نیم اخیر خبر داد.
به گفته وی ، در طی سال جاری و به طور متوسط ماهانه 100میلیون تومان از محل کمک های دولتی به این شهرداری اختصاص یافته است.
رییس شورای اسلامی شهر کلاچای هم در این نشست از برگزاری 63جلسه با 280مصوبه طی این مدت در شورای اسلامی این شهر خبر داد.
مهندس مهدی محمد حسینی با اشاره به برخی چالش ها ، تهدیدها و آسیب ها در این شهر عمده ترین آنها را که با نگاه کارشناسانه به آنها پرداخته شده نامناسب بودن کیفیت آب آشامیدنی ، کمبود فضاهای تفریحی و ورزشی ، فقدان پارکینگ مناسب و نیز کمی استقبال سرمایه گذار برای سرمایه گذاری در این شهر عنوان کرد.
وی به وجود فرصت های عظیم در روند توسعه این شهر هم اشاره و افزود : برغم اینکه در حوزه صنعت توریسم فضا برای کار وجود دارد اما متاسفانه کارکردها باید بیش از این نمود عینی داشته باشد.
رییس شورای اسلامی شهر کلاچای ، موقعیت جغر افیایی ، نوار ساحلی ، وجود بازار هفتگی و سنتی ، وجود نیروهای تحصیل کرده ، دانشگاه فنی ، مهندسی شرق گیلان و نیز اجرای پروژه راه کلاچای – قزوین را از مهم ترین ظرفیت های عظیم در این شهر یاد کرد.

بر پایه این گزارش نشست بررسی مسا ئل و مشکلات حوزه شهری کلاچای روز سه شنبه با حضور جمعی از مسئولان شهرستان ، بخش و شهر کلاچای در سالن اجتماعات شهرداری کلاچای برگزار شد.

 

 

 

شهرداری
کلاچای