Kelachay Municipality
سال1399؛ سال جهش تولید
برگزاری نوزدهمین نشست شورای اسلامی شهر کلاچای در سال جاری
۱۳۹۹/۱۰/۱۹

برگزاری نوزدهمین نشست شورای اسلامی شهر کلاچای در سال جاری 
نوزدهمین نشست علنی شورای اسلامی شهر کلاچای روز چهارشنبه با هدف بررسی مسائل و مشکلات و ارايه طریق و راهکارهای لازم برای برون رفت از آن در سالن اجتماعات شورای اسلامی شهر کلاچای برگزار شد. 
رئیس شورای اسلامی شهر کلاچای در این نشست بر لزوم نامگذاری کوچه های فاقد نام تاکید کرد و گفت: نامگذاری ها باید طوری باشد که سنخیت لازم با سایر کوچه ها داشته باشد.
علی ابراهیمی به موضوع مدیریت خدمات پسماند و تعیین هزینه از دم در منازل اشاره و افزود: این مهم مستلزم بررسی جامع تر و کار کارشناسی است.
وی در ارتباط با ساماندهی فضای عمومی ساختمان شهرداری اظهار کرد: مجموعه شورا با کلیات طرح متفق القول هستند اما منابع آن باید مشخص شود. 
رئیس شورای اسلامی شهر کلاچای در بخش دیگری از سخنان خود ساماندهی کارگاههای مزاحم را مستلزم تامین زمین مناسب دانست و اضافه کرد: مطمئنا انتقال این کارگاها به مکان مناسب چهره شهر را تغییر خواهد داد. 
ابراهیمی اجرای پروژه پیاده راه از خیابان شهید بهشتی به سمت آتش نشانی و نهایتا تا پارک ساحلی را، مستلزم نقشه جامع و کامل و بر آورد دقیق تر هزینه ذکر کرد. 
رییس شورای اسلامی شهر کلاچای در بخش دیگری با اشاره به اختصاص یک میلیارد و 80میلیون تومان اعتبار برای آسفالت کوچه ها و خیابان های سطح شهر تصریح کرد: اینکه در آستانه انتخابات اینگونه پروژه را اجرا و از سوی دیگر به دلیل شرایط جوی با انجام این طرح ها شاهد چاله و چوله های فراوان باشیم معتقدم به صلاح نیست.

 


نايب رییس شورای اسلامی شهر کلاچای در این نشست با اشاره به برخی مشکلات موجود در شهر که باید رفع آنها در دستور کار قرار گیرد  افزود: یک مشکل عمده و مهم شهر و شهروندان در منطقه پلرود است که متاسفانه  حوادث رانندگی زیادی را نیز ایجاد کرده است.
فرزاد قلی پور در عین حال پروژه پیاده راه را طرح بسیار خوبی دانست و تصریح کرد: این پروژه می تواند در صورت اجرا و تحقق برای میهمانان، مسافران و شهروندان روحیه بخش باشد و من به جد از آن استقبال می کنم.
وی همچنین بر لزوم ساماندهی سرویس بهداشتی شهر کلاچای که نگرانی های زیادی ایجاد کرده تاکید کرد. 
محمد پورحسین " عضو شورای اسلامی شهر کلاچای بر لزوم ترمیم، بازسازی و روکش آسفالت مناطق مشرف به شهر تاکید کرد.
وی گفت: اینکه در فصل زمستان طرح های آسفالت را اجرایی و عملیاتی کنیم رویکرد خوبی نیست.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تمامی امور بر اساس بودجه تنظیمی که شورا به شهرداری محول کرده انجام می شود اظهار کرد: مگر در مواقع اضطراری و بحران های احتمالی که ممکن است بودجه به سمت و سوی حوادث غیرمترقبه سوق داده شود و این امری اجتناب ناپذیر است. 
پورحسین  افزود: تمام هدف و اهتمام ما این است که روند امور به خوبی پیش رود تا رضایتمندی مردم افزایش یابد.
به گفته وی، شهرداری یک سقفی از بودجه عمرانی دارد و باید روی آن کار کند.
پورحسین " در بخش دیگری از عملکرد کنونی شهردار به نیکی یاد کرد و افزود: دکتر دلارام از زمان تصدی مدیریت شهری با انگیزه و رغبت مضاعف پای کار آمده و آینده روشنی برای توسعه شهر می توان متصور بود و معتقدم باید از ایشان به جد حمایت کرد.
جعفر عابدینی دیگر عضو شورای اسلامی شهر کلاچای در این نشست گفت: معتقدم کارها باید مطابق روال حرکت کرده و نباید دچار وقفه شود.
وی ادامه داد: نباید روی موضوعاتی که قبلا در مورد آن تصمیم گیری شده بحث کرد.
عابدینی در مورد وضعیت کارگاههای مزاحم و انتقال آن به منطقه متعارف گفت: شهرداری توان تهیه و تامین زمین مناسب در این زمینه را ندارد و باید از توان سرمایه گذاران بخش خصوصی استفاده کرد.
مهدی محمد حسینی عضو شورای اسلامی شهر کلاچای هم در این نشست با بیان اینکه شورا در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها نقش مهمی دارد افزود: هر تصمیمی که شورا مصوب می کند شهردار ملزم به انجام آنهاست.
وی اولویت بندی در انجام پروژه ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: اجرای پروژه های آسفالت و نیز زیبا سازی فضای شهر باید در راستا و به موازات هم انجام شود و هر دو موضوع را باید به صورت توامان نگاه کرد.
نوزدهمین جلسه شورای اسلامی شهر کلاچای در سال جاری عصر روز چهارشنبه به صورت علنی در سالن اجتماعات شورای اسلامی شهر کلاچای برگزار شد.

شهرداری
کلاچای