Kelachay Municipality
سال1398؛ سال رونق تولید
با حضور استاندار گیلان/ بهره برداری از پایانه مسافربری شهر کلاچای
۱۳۹۶/۰۶/۰۸

در آخرین روز از هفته دولت و با حضور استاندار گیلان و جمعی از مسئولان شهرستان رودسر و بخش کلاچای پایانه مسافربری شهر کلاچای در قالب پروژه های عمرانی شهرداری کلاچای گشایش و مورد بهره برداری قرار گرفت.


به گزارش روابط عمومی شهرداری کلاچای، استاندار گیلان در این مراسم با ابراز شعف و خرسندی از سرمایه گذاری دو میلیاردو 700میلیون تومانی بخش خصوصی در این حوزه بدون استفاده از منابع بانکی آن را عملی ارزشمند دانست که در راستای خدمات و رفاه مردم صورت گرفته است.

محمد علی نجفی روز چهارشنبه،  ساخت این پایانه را کمک بزرگ در حوزه صنعت گردشگری ذکر و افزود : طبیعتا ورود خودروهای جدید با امکانات مناسب در این پایانه می تواند به فرایند توسعه صنعت گردشگری شتاب بیشتری ببخشد.


وی در ادامه سخنان خود با بیان این که در حوزه آبیاری تحت فشار و قطره ای متاسفانه برخی ها نگاه دیگری را مطرح می کنند و می گویند که در این حوزه استان بهره لازم را در این زمینه نداشته آنرا نمونه بارزی از بی انصافی دانست.


نجفی با اشاره به این که یکی از راههای مهم در بحث بیکاری و اشتغال بهره گیری از ظرفیت عظیم منابع خدادادی و صنعت گردشگری است تصریح کرد : معتقدم در بحث اقتصاد دریامحور و سواحل باید آن را به فرصت برای توسعه بیشتر کشور استفاده کرد.
استاندار گیلان در موضوع سایت نفتی سردار جنگل اجرا و تحقق آن را به عنوان اولویت اصلی خود ذکر و بیان داشت : در این زمینه تلاش های زیادی صورت گرفته اما به لحاظ این که در این زمینه فنون و دانش لازم را در استفاده از دریای خزر که منحصر به فرد است (طوفانی، طول موج و عمق 800متری )نداریم .


وی افزود : این پروژه (سایت نفتی سردار جنگل ) در حوزه زیست محیطی مشکلاتی دارد و نگرانی از مسائل زیست محیطی این است که در این زمینه کمی بسته عمل می شود اما انتظار داریم در شرایط جدید با نگاه جامع تر به موضوع پرداخته شود.
نجفی به مشکل پسماند اشاره و گفت :در طول چهار سال دولت دوازدهم بحث پسماند استان های شمالی کشور که گیلان به عنوان پیشانی آنهاست حل خواهد شد.


استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنان خود به اعطای تسهیلات در حوزه رفع موانع تولید اشاره و گفت : سهم استان سال گذشته در این حوزه 470میلیارد تومان بود که این میزان در سال جاری به 570میلیارد تومان رسیده است.


وی در خاتمه سخنان خود از افتتاح و بهره برداری از یک هزار و 174پروژه عمرانی با سرمایه گذاری یک هزار و 226میلیارد تومان هفته دولت امسال در گیلان خبر داد.


امیر جانبازی رودسری فرماندار رودسر نیز در ادامه این مراسم از بهره برداری از 151پروژه عمرانی طی هفته دولت امسال در این شهرستان خبر داد.
نماینده مردم شهرستان های رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم بر ضرورت فعال سازی صنعت پتروشیمی در استان تاکید کرد و گفت : تحقق این طرح می تواند به بحث اشتغال کمک شایانی نماید.


اسداله عباسی با اشاره به اجرای پروژه راه حسن رود –انزلی – حسن سرا بیان داشت : این پروژه نیمه تمام مانده که لازم است اعتبار آن هر چه زودتر تامین شود.
وی در مورد احداث میدان در کمربندی کلاچای افزود : در عین حال که پروژه روگذر اجرا می شود نباید در ساخت میدان غفلتی صورت گیرد .


مهدی محمد حسینی عضو دوره چهارم شورای اسلامی شهر کلاچای در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار ما گفت : اجرا و تحقق پروژه ساخت پایانه مسافربری در دوره چهارم شورا اجرایی و عملیاتی شد که با پایان یافتن دوره چهارم به بهره برداری رسید و این خود از دستاوردهای عظیم شورای دوره چهارم بوده است .


پایانه مسافربری شهر کلاچای با مدیریت آقای احمدی در زمینی به وسعت دو هزار و 100متر مربع و با زیر بنای 825متر مربع ساخته شده که برای انجام آن دو میلیارد و 700میلیون تومان سرمایه گذاری شده است.


در حال حاضر 8شرکت مسافربری با 30دستگاه اتوبوس در این پایانه مستقر و در امر جابجایی مسافر فعالیت دارند.
این پایانه برای 42نفر به صورت مستقیم و 120نفر غیر مستقیم شغل ایجاد کرده است.

شهرداری
کلاچای