Kelachay Municipality
سال1398؛ سال رونق تولید
اهتمام همه جانبه مجموعه شهرداری و شورای اسلامی برای توسعه عمران شهری کلاچای
۱۳۹۷/۰۴/۲۷

شهردار کلاچای از عزم و اهتمام جدی مجموعه شهرداری و شورا برای اجرای طرح های توسعه عمران شهری در این شهر گردشگر پذیر خبر داد.


به گزارش روابط عمومی شهرداری کلاچای ، مهندس ابراهیم اثنی عشری ماچیانی روز شنبه روند انجام طرح های زیر ساختی در این شهر را رو به جلو توصیف و آن را نشانگر عزم و اهتمام همه جانبه شهرداری و شورا در راستای خدمات رسانی بی منت به مردم این شهر عنوان کرد.
وی از اجرای بیش از 30پروژه توسعه عمران شهری در قالب زیر سازی و آسفالت کوچه های سطح شهر خبر داد و افزود : در حال حاضر روند انجام عملیات در چند کوچه به پایان رسیده شده و بقیه نیز بتدریج آغاز می شود .
شهردار کلاچای حجم سرمایه گذاری اولیه برای انجام این طرح ها را بیش از 5میلیارد ریال و از محل منابع داخلی شهرداری اعلام کرد.
مهندس اثنی عشری ماچیانی از جمله پروژه های اجرا شده را تاکنون زیر سازی و آسفالت کوچه های کوروش ، سمام ، شریعتی ، بن بست فاطمیه و کوچه شهید رمضانی ذکر کرد.
وی در بخش دیگری با اشاره به حجم خواسته ها ، انتظارات و مطالبات مردم در راستای توسعه زیر ساخت ها آن را به حق دانست و تصریح کرد : بطور قطع تلاش خواهیم کرد به این مطالبات بتدریج پاسخ دهیم و اجازه نخواهیم داد انتظارات مردم انباشته شود.
به گفته وی ، مطمئنا شهرداری قادر به تحقق خواسته ها و مطالبات مردم هست اما این امر مستلزم آن است که مردم نیز در تحقق اهداف و برنامه های شهرداری نقش تعاملی و همراهی داشته باشند که در این صورت است که می توانیم افق روشنی برای توسعه این شهر متصور باشیم.
مدیر اجرایی شهر کلاچای با یاد آوری این مطلب که نامناسب بودن بسیاری از کوچه های این شهر زیبنده مردم منطقه نیست اظهار کرد : تلاش می کنیم در حد توان و تا جایی که اعتبارات اجازه دهد طرح زیر سازی و آسفالت این کوچه ها را به جد دنبال کنیم.
وی در عین حال بیان کرد : تا مادامی که در روند انجام طرح ها ، پروژه های نیمه تمام به سر انجام نرسند پروژه جدیدی آغاز نخواهد شد.
اثنی عشری ماچیانی با تاکید بر این مطلب که سیاست راهبردی شهرداری نگاه بالسویه و عادلانه توسعه در همه مناطق این شهر است افزود : مطمئن باشید اولویت یا امتیازی برای هر کوچه و خیابان قائل نخواهیم شد و رویکرد ما در این زمینه نگاه برابر و تساوی برای کوچه های همه مناطق است.
شهردار کلاچای با بیان اینکه در آسفالت کوچه ها و خیابان ها رعایت قوانین ،اصول وضوابط فنی واستاندارد در دستور کار قرار دارد اضافه کرد : بررسی های میدانی نشان می دهد مردم از وضعیت کوچه های که تاکنون پروژه آسفالت در آنها اجرا شده رضایت دارند .
وی در ادامه سخنان خود رنگ آمیزی جداول سطح شهر را دیگر اقدامات شهرداری در راستای زیبا سازی سیمای شهر ذکر و گفت در حال حاضر این طرح در چند نقطه شهر در حال انجام است و تلاش می کنیم این طرح را به همه مناطق شهر تسری دهیم.

اثنی عشری ماچیانی ، از پروژه روکش آسفالت خیابان امام خمینی (ره) حد فاصل میدان شهدا تا محل پمپ بنزین خبر داد و اضافه کرد : به دلیل وجود چاله چوله های فراوان ، شکنندگی جاده و بالا بودن عمر مفید آن ضرورت داشت این پروژه هر چه سریعتر آغاز شود که خوشبختانه در بازه زمانی کوتاه انجام و روی بار ترافیک رفته است.
شهردار کلاچای در ادامه سخنان خود به بستر سازی مناسب برای جذب مسافران و گردشگران در مجتمع تفریحی ، اقامتی ، گردشگری نگین شمال این شهر اشاره و افزود : اجرای طرح سلامت دریا به عنوان یکی از ظرفیت ها و قابلیت های مهم گردشگری در این شهر محسوب می شود و خوشبختانه شهرداری کلاچای زیر ساخت های مناسب گردشگری را در این مجتمع فراهم کرده است.
وی بهره مندی از سواحل (این موهبت الهی )را حق مردم دانست و بیان کرد : به همین منظور برای رفاه حال مسافران ، میهمانان ،گردشگران تابستانی و ایجاد شور و نشاط طرح سلامت دریا ویژه خواهران و برادران راه اندازی شده و می توانند از این فضاها برای شنا استفاده کنند ، ضمن اینکه منجیان غریق ، همیار پلیس و هلال احمر نیز در منطقه استقرار و به مردم خدمات رسانی می کنند.
وی ادامه داد : علاوه بر این چند سوییت اقامتی و نیز تامین سیستم روشنایی با نصب چهار برج نور در محدوده اجرا طرح صورت گرفته است .
به گفته اثنی عشری ، در محوطه مجتمع نگین شمال وسایل بازی کودکان فراهم شده که می توانند از این فضا که با مشارکت بخش خصوصی راه اندازی شده استفاده کنند.
شهردار کلاچای با اشاره به اینکه حوزه فعالیت شهرداری ها صرفا پرداختن به توسعه عمرانی شهری نبوده بلکه تلفیقی از کارهای عمرانی ، فرهنگی و ورزشی است تصریح کرد : در موضوع اجرای طرح سلامت ، پیوست های فرهنگی و اجتماعی نیز در دستور کار شهرداری قرار گرفته و مردم می توانند از فضاهایی که شهرداری در حوزه فرهنگی و اجتماعی در نگین شمال ایجاد کرده بهره مند شوند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از اختصاص یک میلیارد و 600میلیون ریال اعتبار امسال برای توسعه و تقویت رشته های مختلف ورزشی این شهر بویژه در رشته فوتبال خبر داد و گفت : با وجود حضور تیم فوتبال باشگاه فرهنگی ، ورزشی شهرداری کلاچای در لیگ برتر فوتبال گیلان حمایت از این تیم را با قوت و قدرت ادامه خواهیم داد .
اثنی عشری همچنین به طرح بهسازی ، تجهیز و تسطیح زمین فوتبال شهرداری کلاچای اشاره و افزود : تلاش می کنیم تا قبل از شروع لیگ این امکانات را فراهم کنیم.

 

شهرداری
کلاچای