Kelachay Municipality
سال1398؛ سال رونق تولید
آیین تکریم و معارفه شهردار جدید کلاچای
۱۳۹۷/۰۱/۲۹

مدیر کل دفتر شهری و شوراهای استانداری گیلان در مراسم معارفه شهردار جدید کلاچای : شوراها و شهرداری ها برای توسعه شهرها باید برنامه راهبردی، عملیاتی داشته باشند.در آیینی با حضور مدیر کل دفتر شهری و شوراهای استانداری گیلان و جمعی از مسئولان شهرستان رودسر و بخش کلاچای آیین تکریم و معارفه شهردار جدید کلاچای در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش این شهر برگزار شد.
مدیر کل دفتر شهری و شوراهای استانداری گیلان روز شنبه در این مراسم ، تشکیل شوراها را به عنوان یک حلقه مفقوده در مدیریت شهری ذکر و گفت : بی تردید تشکیل شوراها ضرورتی انکار ناپذیر برای مدیریت شهری بوده و همین امر سبب شده تا روند کارها در حوزه شهرها به خوبی به پیش برود.
هوشنگ عباسقلی زاده با بیان اینکه تنها با عشق و علاقه می توان مدیریت شهری را اداره و مدیریت کرد افزود : نبود این مشخصه بی تردید ما را در راه رسیدن به اهدافمان ناکام خواهد ساخت.
وی در ادامه شوراها و شهرداری ها را از ورود به مسایل حاشیه ای و سیاسی برحذر داشت و اظهار کرد : بی تردید پرداختن به مسایل حاشیه ای و سیاسی ما را از اصل دور خواهد ساخت که معتقدم این روند اصلا به صلاح نیست و طبعا در بحث مدیریتی علاوه بر ایجاد اختلال ، تاثیر گذاری را نیز کاهش می دهد.
مدیر کل دفتر شهری و شوراهای استانداری گیلان اضافه کرد : شهرداری و شورایی موفق است که بتواند بیشترین قدرت تاثیر گذاری داشته باشد چرا که مردم از مدیران انتظار کار و خدمت دارند و می خواهند تاثیر گذاری شورا و شهرداری را به عینه لمس کنند.
عباسقلی زاده با تاکید بر ضرورت تهیه برنامه راهبردی ، عملیاتی 5ساله توسعه به صورت میان مدت از سوی شوراها تصریح کرد : شوراها و شهرداری ها باید برای اثبات تاثیر گذاری خود برای اداره شهر برنامه راهبردی ، عملیاتی پنج ساله  تهیه و تدوین کنند .
به گفته وی ، تنها در این صورت است که می توانیم اعتبارات لازم به شهرداری ها تزریق کنیم .
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر دنبال کردن پروژه های ماندگار و تاثیر گذاراز سوی شهرداری ها تصریح کرد : مطمئنا برای پروژه های مهم و تاثیر گذار بودجه لازم لحاظ خواهد شد و مدیران از هزینه کردن اعتبار برای انجام پروژه های ریز اجتناب کنند.
مدیر کل دفتر شهری و شوراهای استانداری گیلان موضوع زباله را به عنوان یکی از بزرگترین چالش های کنونی در استان و کشور برشمرد و گفت : باید تلاش کنیم تولید زباله به حداقل برسد و شوراها باید در این زمینه با تعاملاتی که با مردم دارند نقش آفرینی بیشتری داشته باشند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از شهردار جدید کلاچای به عنوان شخصیتی برجسته ، کارا ، توانمند و خلاق با سابقه و پیشینه درخشان در مدیریت شهری ذکر و تصریح کرد : ایشان پیش از این در دو شهر دیگر گیلان کارنامه قابل قبولی از خود بر جای گذاشتند و مطمئنا در شهر کلاچای نیز منشا خدمات ارزنده خواهند بود.


یوسف پورامیر معاون سیاسی ، اجتماعی فرماندار رودسر هم در این مراسم استقرار نظام شورایی را در مدیریت شهری به عنوان دستاورد بزرگ نظام یاد کرد و گفت : بی تردید با شکل گیری شوراها و فعالیت آنان گام های خوبی در راستای توسعه و بهبود خدمات شهری صورت گرفته است
حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن لطیفی امام جمعه کلاچای هم در این مراسم بر ضرورت تلاش های بیشتر برای ارائه خدمات رسانی بهتر به مردم از سوی شورا و شهرداری تاکید کرد.


رییس شورای اسلامی شهر کلاچای نیز در این مراسم از پرداخت بخشی از بدهی شهرداری به پیمانکاران ، جلب و جذب سرمایه گذاران برای توسعه پایدار شهر ، تلاش برای استقرارو استقلال  برخی اداره ها و نهادها در این شهر در طی این مدت خبر داد.
محمد پورحسین ، شهر کلاچای را به لحاظ برخورداری از ظرفیت ها و توانمندی ها شایسته ارتقا دانست و اظهار کرد : مطمئنا با هم افزایی که در مجموعه شوراو شهرداری وجود دارد می توانیم این ظرفیت ها را به فعلیت در آوریم .
وی همچنین از جابجایی و انتقال بازار هفتگی این شهر به مکان جدید تا پایان سال جاری خبر داد .

 


شهردار جدید کلاچای هم در این مراسم تهیه طرح بافت فرسوده ، بازنگری و اصلاح طرح جامع شهر و تهیه طرح توسعه گردشگری ساحل را به عنوان سه اولویت اصلی کار خود در سال جاری برای توسعه این شهر عنوان کرد.
وی از جمله مزایا و محاسن تهیه طرح بافت فرسوده را اعطای تسهیلات مناسب برای شهروندان در قالب پرداخت  وام های طویل المدت با بهره کم و صدور پروانه با عوارض 50درصد برای متقاضیان املاک در منطقه بافت فرسوده و نیز نوسازی و بهسازی محلات منطقه بافت فرسوده از سوی شهرداری که دولت محترم نیز در این زمینه کمک های لازم را ارائه خواهد داد عنوان کرد.
اثنی عشری در خصوص طرح جامع و تفضیلی شهر کلاچای و دعوت از مردم برای حضور در این عرصه اظهار کرد : کسانی که دارای پروژه های مهم هستند و می خواهند در بخش صنعت ساختمان سرمایه گذاری کنند علاوه بر هماهنگی با شهرداری در تعیین کاربری های مرتبط ، شهرداری نیز همکاری ها لازم را در این زمینه  با آنان خواهد داشت.
وی اجرای طرح توسعه گردشگری و تفضیلی ساحل شهر کلاچای را یکی دیگر از طرح های مهم و اولویت دار در سال جاری ذکر و بیان کرد : در اجرای این طرح که در قالب احداث بلوار پارک با تعیین کاربری های مجاز در محور ساحل و در جهت تسهیل در فرآیند احداث بنا صورت می گیرد شهرداری همکاری لازم را با متقاضیان طرح ها خواهد داشت.
شهردار کلاچای همچنین از تهیه طرح توسعه گردشگری در رودخانه گزافرود این شهر خبر داد و گفت : این طرح نیز جزو پروژه های راهبردی و اولویت دار شهرداری در سال جاری خواهد بود که با جدیت آن را دنبال خواهیم کرد.
اثنی عشری به آمادگی شهرداری برای مشارکت با سرمایه گذاران در اجرای پروژه های توریستی و گردشگری اشاره و افزود : به طوری که در فرآیند کار آورده شهرداری ، املاک مناسب شهرداری ، صدور پروانه و کمک سازمان شهرداری ها را هم شاهد خواهیم بود..
وی در بخش دیگری از سخنان خود به میزان موجودی شهرداری کلاچای در زمان قبول تصدی مسئولیت اشاره و موجودی حساب های درآمد و هزینه را در مجموع دو میلیون و 500 هزار تومان و تعهدات برای شهرداری در بازپرداخت کارهای عمرانی ، بدهی های تکلیفی و تامین اجتماعی را بالغ بر 6 میلیارد تومان برابر بودجه مصوب سال  97اعلام کرد.
اثنی عشری ادامه داد : بیان این موضوع بدان معنا نیست که نگرانی و تشویش خاطر در اداره شهر احساس شود بلکه ایمان و اعتقاد راسخ دارم با همکاری و مشارکت مردم و کمک های دولت می توانیم بر این مهم فایق شویم.
وی با بیان اینکه خود را مقید به انجام کارهای اجرایی دانسته  و درکار سیاسی ورود نخواهم کرد افزود : تمام اهتمام و تلاش خود را برای توسعه ، پویایی و بالندگی این شهر به کار خواهم بست و از مردم هم انتظار می رود در این راه همراهی و همسویی داشته باشند.
وی با بیان اینکه هر گونه تخریب و تخطئه در فضای مجازی ، سازندگی و شکوفایی منطقه را به عقب خواهد راند تصریح کرد : نقد دلسوزانه و سازنده باعث توسعه می شود و از آن استقبال می کنم اما تخریب و نقد غیر منصفانه رویکرد خوبی نیست و باید از آن پرهیز شود.
شهردار کلاچای در بخش دیگری از سخنان خود مشارکت مردم را در جهت توسعه و سازندگی شهر مورد تاکید قرار داد و گفت : معتقدم بدون مشارکت مردم هر قدر توانایی و تجربه کار داشته باشم حصول به نتیجه امکان پذیر نیست .
اثنی عشری ماچیانی با یاد آوری اینکه در آمد شهرداری مطلوب نیست از مدیر کل دفتر شهری و شوراهای استانداری گیلان خواست کمک های بیشتری را در قالب طرح ها و برنامه هایی که شهرداری کلاچای برای طرح های توسعه خواهد داد اختصاص دهند.
شهردار کلاچای از ورود سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری  در طرح های توسعه ای این شهر استقبال کرد و گفت : در این زمینه از هیچگونه تلاشی در جهت حمایت از آنان دریغ نخواهیم کرد .
به گفته اثنی عشری ، در بخش صنعت ساختمان (بساز و بفروش )تلاش خواهیم کرد منافع و مصالح آنان نیز به خوبی تامین شود .
در این مراسم حکم شهردار جدید شهر کلاچای ابراهیم اثنی عشری قرائت شد .
وی به پیشنهاد شورای اسلامی شهر کلاچای و با 5رای قاطع اعضای شورای اسلامی شهر و طی حکمی از سوی استاندار گیلان به سمت شهردار جدید کلاچای منصوب شد.

شهرداری
کلاچای