سال1397؛سال حمایت از کالای ایرانی
ضرورت تقویت سطح ارتقا و آمادگی همه جانبه در مواجهه با حوادث احتمالی
1396/10/04
198 بازدید

شهردار کلاچای بر ضرورت افزایش سطح توان، ارتقا و آمادگی همه جانبه در مقابله با حوادث احتمالی تاکید کرد.


به گزارش روابط عمومی شهرداری کلاچای ؛ محمدموسی شعبانیان روز شنبه به مناسبت هفته ایمنی در برابر زلزله و کاهش بلایای طبیعی در جمع نیروهای خدمات رسان شهرداری، گاز، برق، اورژانس 115 و پلیس با اشاره به اینکه بحث بلایای طبیعی صرفا مختص به استان و کشور ما نیست، بلکه کاملا یک موضوع جهانی است گفت : آنچه برای همه ما حائز اهمیت است بالا بردن سطح هوشیاری و توان لازم در برابر حوادث احتمالی است .

وی با بیان اینکه وقوع سیل، زلزله، آتش سوزی و موارد اینچنینی امری کاملا طبیعی و اجتناب ناپذیر است افزود : اگر بتوانیم در این راستا سرعت عمل و سطح آمادگی خود را برای مهار، کنترل و مقابله با آن افزایش دهیم به طور قطع خواهیم توانست اعتماد عمومی را افزایش دهیم .

شعبانیان اظهار کرد : در عین حال اگر نتوانیم مهارتهای لازم را در برابر حوادث احتمالی داشته باشیم آسیب پذیر خواهیم بود و همین امر مشکلات مارا دوچندان خواهد کرد .

وی با تاکید بر این مطلب که هر روز باید خود را در برابر حوادث آماده کنیم اضافه کرد : بهترین و موثرترین راهبرد در این زمینه انجام مانورها و تمرینهای متعدد است که می تواند ما را در رسیدن به اهداف موفق سازد و خوشبختانه زیرساخت لازم در این زمینه کاملا مهیاست .

شهردار کلاچای حضور دستگاههایی همچون گاز، برق، آب، اورژانس و پلیس را در این مانور به عنوان زنجیره و پیکره یک واحد ذکر و گفت : اگر با هم باشیم مطمئنا بر مشکلات فائق خواهیم شد .

شعبانیان همچنین بر ضرورت بکارگیری از ظرفیتها و قابلیتهای تشکل مردم نهاد، گروههای فعال اجتماعی و بخش خصوصی در مواجهه با حوادث احتمالی تاکید کرد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری کلاچای، در مانور ایمنی در برابر زلزله و کاهش بلایای طبیعی که صبح روز شنبه با حضور دستگاههای خدمات رسان همچون شهرداری، برق، گاز، اورژانس و نیروی انتظامی مشارکت داشتند، نیروهای شرکت کننده میزان آمادگی خود را با اجرای مانور به نمایش گذاشتند .

یکم تا هفتم دی ماه، هفته ایمنی در برابر زلزله و کاهش بلایای طبیعی نامگذاری شده است.....

شهرداری
کلاچای
  • بازدید کل : 1064957
  • بازدید سال : 139004
  • بازدید ماه : 36176
  • بازدید هفته : 5792
  • بازدید روز : 361