سال1397؛سال حمایت از کالای ایرانی
باید از همه ظرفیت ها برای توسعه گردشگری کلاچای استفاده کرد
1397/03/09
47 بازدید

شهردار کلاچای بر ضرورت اهتمام همه جانبه برای بهره گیری صحیح از همه ظرفیت ها و قابلیت ها برای توسعه گردشگری این شهر تاکید کرد.


به گزارش روابط عمومی شهرداری کلاچای ، مهندس ابراهیم اثنی عشری ماچیانی روز شنبه در نشست ستاد ساماندهی سواحل رودسر در محل فرمانداری این شهرستان با اشاره به اینکه شهر کلاچای از ظرفیت عظیمی همچون سواحل برخوردار است افزود : رویکرد ما در این زمینه اتکای صرف به طرح سالمسازی دریا نیست ، بلکه به طور همزمان تلفیقی از سه موضوع مهم و اساسی سواحل ، رودخانه پلرود و کمر بندی کلاچای با هم و در کنار هم می تواند به توسعه اقتصادی منطقه منجر شود نگاه می کنیم.
به گفته وی ، مطمئنا تلفیقی از این سه پتانسیل و ظرفیت می تواند تاثیر شگرفی بر اقتصاد منطقه ایجاد کرده و آن را متحول سازد .
شهردار کلاچای با بیان اینکه از مجموع چهار و نیم کیلومتر سواحل در کلاچای تنها می توانیم نیم کیلومتر آن را تحت کنترل و نظارت داشته باشیم بیان داشت : در این زمینه باید برای آن چهار کیلومتر تدابیری اندیشیده شود .
اثنی عشری ماچیانی با بیان اینکه نباید تمامی راههای دسترسی به سواحل آن هم به صورت غیر متعارف بسته شود افزود : این گونه اقدامات بی تردید فرصت سرمایه گذاری را از بین خواهد برد .
وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر حمایت شهرداری از طرح سلامت دریا ابراز امیدواری کرد در تحقق این طرح ها شاهد نگاه حمایتی دولت هم باشیم که در این صورت است که می توانیم خدمات بهتری ارائه دهیم .
اثنی عشری ماچیانی ، با اشاره به بدهی های گذشته به منجیان غریق اضافه کرد : تمام سعی و تلاش خود را بکار می گیریم که در سال جدید حقوق منجیان غریق به موقع تامین و پرداخت شود اما معتقدم طرف های ما در این زمینه باید هیات ها باشند نه منجیان غریق .
شهردار کلاچای در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز ناخرسندی از عدم اجرای طرح جامع تفضیلی در این شهر با گذشت 9سال این شرایط را زیبنده ندانست و گفت : همین امر علاوه بر اینکه مشکلاتی زیادی را برای شهر ایجاد کرده ، باعث از دست دادن بسیاری از فرصت های سرمایه گذاری شده است.
به گفته وی ، در حال حاضر گام های موثری در این زمینه برداشته ایم که در آینده نه چندان دور مردم آن را عملا لمس خواهند کرد.
شهرستان رودسر دارای سه طرح سالمسازی در شهرهای رودسر ، نگین شمال کلاچای و گلسرخ چابکسر است .

شهرداری
کلاچای
  • بازدید کل : 1064979
  • بازدید سال : 139026
  • بازدید ماه : 36198
  • بازدید هفته : 5814
  • بازدید روز : 383